top of page
Ara

Yeni Köpek Sahipleri İçin Sahip Olunması Gereken 10 Ürün Bilgisi

1- Uygun Boyutlarda Bir Köpek Tasması

Her şeyden önce, yavru köpeğinizin bir tasmaya ihtiyacı olacak! Bir kurtarıcıdan veya yetiştiriciden evlat edinirseniz, size bir tasma verebilirler, ancak muhtemelen kişisel zevkinize uygun bir tasma isteyeceksiniz. Bir köpek tasması satın alırken, köpeğiniz için doğru boyutta olanı, güvenlik için açılmayacak bir tokaya sahip olanı ve bir kanca takabileceğiniz sağlam bir D halkasına sahip olanı seçmek en iyisidir. 2- Zorunlu Uyku Zamanı İçin Bir Kafes

Köpeğinize Kafes içi eğitimi verip vermemek size kalmış, ancak birçok evcil hayvan sahibi ve profesyonel eğitmen bu uygulamayı tavsiye ediyor. Şahsen, biz yokken veya gece çiş/kaka kazaları geçirmediğinden emin olmak için Shaya'ya yaklaşık 6 aylık olana kadar kafes eğitimi verdik ve resimde de göreceğiniz gibi hiç problem yaşamadık :) Uyku zamanı geldiğinde kafesine girer ve yatardı. Bir süre gözlemledim ve şunu farkettim. Shaya kafesi dışında evin neresinde uyumak isterse istesin, kafeste uyuduğu gibi huzurlu ve deliksiz bir uyku uyumuyordu. 6. aydan sonra kafesin kapısı hep açık kaldı ve sadece yemek yiyeceği saatlerde kafesine girmeyi öğrettik. Bundan sonra o kafes Shaya için sadece uyku vakti gelince girilecek bir yer değil su ve mama için de girilebilir bir yer oldu. Ve artık farkettiğimiz şu ki, deliksiz bir uyku çekmek istediği zaman kendi kendine yuvasına girip yatıyor ve istediği zaman da uyanıp çıkıyor. Bu kafesler ayırıcı panel içerdiğinden ve kolay taşıma için katlandığından harika bir seçenek. Ayrıca iki kapısı ve temizlemesi kolay bir plastik tabanı vardır.


3- Kemirme Düşkünü Olan Köpekler İçin İdeal Serin Bir Yatak


Birçok evcil hayvan sahibi, köpeklerine peluş ve rahat yataklar almak ister. Ancak yeni köpeğinizin bir kemirme düşkünü olup olmadığından emin değilseniz, dikkatli olmak ve bunun yerine bu yükseltilmiş köpek yataklarından birini almak isteyebilirsiniz.

Bu yataklar, dayanıklı ve PVC kaplı kumaşla kaplanmış çelik bir çerçeveye sahiptir ve yükseltilmiş tasarımları, köpeğinizi sıcak günlerde daha serin tutacaktır.


4- İlgi Dağıtıcı Silikon Mat


Çoğu köpek banyo yapmaktan hoşlanmaz. Fakat odak dağıtıcı mat ile onları o kadar da kötü olmadığına ikna edebilirsiniz. Bu silikon mat, yumrulu bir yüzeye sahiptir ve sadece yumruların üzerine fıstık ezmesi sürmeniz ve ardından matı küvetinizin duvarına yapıştırmanız yeterli. Köpeğiniz fıstık ezmesini yalayarak kendinden geçerken onu yıkadığınızı zar zor fark edecektir :) Bunlardan birine sahibim ve köpeğimin banyo zamanını sevmesinin tek nedeni bu!


5- Yıkanabilir Köpek Mama ve Su Kasesi Seti


Yeni köpeğinizin mama ve su kaplarına ihtiyacı olacak ve bu uygun fiyatlı paslanmaz çelik kaseler harika bir seçenek ve kaymayı önlemek için kauçuk bir tabana sahiptirler. Ayrıca, kaseler kirlendiğinde, kolay temizlik için bulaşık makinesine atabilirsiniz.


6- Bebeğinizi Meşgul Etmek İçin Bir Kong Oyuncağı Edinin


Shaya'ya küçükken, ona kendi kendine oyalanmayı öğretebilmek için fıstık ezmesi ve meyve ile doldurulmuş bir Kong verirdim. Şimdi ise büyüdüğü için, çalışmakla meşgulken veya bütün gün evde olmayacağımız zaman onu meşgul etmek için hala Kong oyuncağımızı kullanıyorum. Anlayabileceğiniz gibi, esasen içi boş bir kauçuk oyuncak olan Kong'un büyük bir hayranıyım. İçini her türlü ikram veya yiyecekle doldurabilirsiniz ve köpeğiniz bu mamaları içinden çıkarmaya çalışırken saatlerce meşgul olacaktır.


7- Sıcak Günler İçin Özel Su Kabı


Köpeğinizle yürüyüşe çıktıysanız, ikiniz için de yeterli su getirmenin önemli olduğunu biliyorsunuz ve bırakın kendi su şişeniz sizde kalsın. Bu ürünü çok seveceksiniz. Bu portatif su kasesi son derece kullanışlıdır.


8- Kullanışlı, Uzun Ömürlü Pire ve Kene Tasması


Pire ve kene ilaçları tabii ki etkilidir. Ancak en uzun ömürlü çözümlerden biri popüler olan Seresto Pire ve Kene tasmasıdır. Her ay uygulanması gereken topikal ilaçların aksine Seresto tasmaları sekiz ay dayanır!


9- Köpek Tarağı


İyi bir köpek tarağı, halılarınızdaki ve mobilyalarınızdaki evcil hayvan tüylerini süpürmek için size çok fazla zaman ve emek kazandırır ve birçok evcil hayvan ebeveyni gibi ben de Furminator'ü tercih ediyorum. Bu tarak, uzun ve kısa tüylü köpekler için iki farklı tasarıma sahiptir ve cildi kesmeden veya son kata zarar vermeden gevşek astar tüylerini çıkarmada inanılmaz derecede etkilidir.


10- Büyük Bir Kutu Ödül Maması

Ödül mamalarının asıl amacı, iyi bir şey yaptığında köpeğinizi ödüllendirmektir. Köpeğiniz ne zaman iyi bir şey yapsa, onu lezzetli bir atıştırmalıkla ödüllendirmeye meyilli olacaksınız. Ödül mamaları daha çok eğitim esnasında kullanılır. Eğitim sırasında, birkaç şeyi anlamak önemlidir. Köpeğinizi anlayın. Köpeğinizin, et veya meyve aromalı nelerden hoşlandığını öğrenin. Bu onu bir sonraki ikramını kazanmak için daha çok çalışmaya teşvik edecektir. Bu şekilde, köpeğiniz az önce yaptığı hareketi ödülle ilişkilendirecek ve böylece düzenli olarak gerçekleştirecektir. Köpeğinizin yemek saatlerini planlayın. Köpeğinizin yemek saatlerini ayarlayarak, onu ne zaman eğiteceğinize ve ne zaman ödül vereceğinize karar verebilirsiniz. Yemekleriyle birlikte ona ikramlar vermek, köpeğinizin aşırı dolmasına neden olabilir. Köpekler, insanlar kadar hızlı kilo alırlar ve bu da hızlı bir şekilde aşırı kilolu olmalarına neden olur. Köpeğinize ikram uzattığınızda dikkatli olun. Çünkü bu, köpeğinizi sevmediğiniz bir şeyi yapmaya şartlayabilir. Örneğin, köpeğinize yemek masasında verilen ikramlar, her öğünde sizi rahatsız etmesine neden olabilir.

bottom of page