top of page
Ara

Snuffle Mat (Koklama Matı)


Snuffle Mat, etkileşimli bir köpek oyuncağıdır. Can sıkıntısı giderici, yemek yapbozu, yavaş besleyici ve en sevdiğiniz dostunuz için harika bir hediye olan oyuncaktır. Snuffle paspasları, köpekleri fiziksel oyun kadar yorar. Çünkü köpekler burnunu çektiğinde, koklamaktan çok daha fazla enerji harcarlar. Ama hepsinden önemlisi, bu paspaslar onlar için bir eğlence. Bu matları kullanmanın bazı yollarını paylaşmak istiyorum. 1- Köpek mamasını, köpeğinizin yemesi için paspasın aralarına dağıtarak, yemek süresini altı saniyeden (bir kaseden yemek) altı dakikaya veya daha fazlasına (tüm mama tanelerini bulmak için gereken ortalama süre) uzatarak besleyebilirsiniz. 2- Bunu bir oyun haline getirebilirsiniz. Köpeklerin fiziksel egzersize ihtiyaç duydukları kadar zihinsel egzersize de ihtiyaçları vardır. Köpeğinizin bulması için ödül mamalarını saklayın ve o koklayarak bu oyunu oynarken ne kadar yorulduğunu izleyin :) 3- Odaklanma süresi az olan köpekler için ideal bir oyun aracıdır. 4- Yaşlı köpekler için de daha az fiziksel enerji gerektirdiğinden zihinlerinin aktif olmasına destek sağlar.

5- Ameliyattan iyileşen köpekleri eğlendirmek ve egzersiz yapmak için harika bir yol. 6- Köpeğinizi kuaförde veya veterinerde daha rahat hissettirmenin kolay yolu. 7- Sürüş sırasında köpeğinizi arabada oyalamak için iyi bir arkadaştır.

Ayrıca, bu eğlenceli paspası dilerseniz sizler de yapabilirsiniz :) Bunun için gerekli olan malzeme sadece Polar bir kumaş olacaktır. İstediğiniz büyüklükte ve mama şeritlerinde yapabilirsiniz.bottom of page