top of page
Ara

Köpekler için Naturel Yağlar


Uçucu yağlar belirtildiği gibi kullanılmalıdır ve tümü evcil hayvanlar üzerinde kullanılamaz. Uçucu yağ güvenliğinin en önemli iki yönü saflık ve uygun seyreltmedir. Uçucu yağların hem köpekler hem de insanlar için çok fazla faydası vardır. Köpeğiniz için tüm yeni deneyimler gibi, rutine uçucu yağlar eklerken de olabildiğince yavaş gitmelisiniz.


Köpeğinizle aynı odada iken elinizde bir şişe evcil hayvan için güvenli uçucu yağ tutarak başlayın, onların yaklaşmasına ve ardından gerçek şişeyi koklamasına izin verin. Köpeğiniz yağ fikrine alıştığında, yağı bir su difüzörü ile dağıtın. Bir sorunu çözmeye çalışırken bir rutin başlatmak yerine, köpeğinizin kendini iyi hissetmesine yardımcı olmak için uçucu yağı güvenli bir şekilde koklamasına müsade edin. Yapılan araştırmalar da bir çok kişi köpeğimin saldırganlığını nasıl durdurabilirim sorusunu sormuş.

Kendinize şunu sorun: Köpeğime nasıl daha fazla huzur ve sakinlik getirebilirim? Bazı insanlar köpeğin boynunun arkasına çok az miktarda yağ sürerek işe başlar. Diğer uygulama yöntemleri arasında, köpeğiniz uçucu yağlara aşina olduktan sonra faydalı yaklaşım olan yağ püskürtme denenebilir. Bazı insanlar, içsel faydalar için evcil hayvanlarının suyuna küçük bir damla uçucu yağ bile ekler. Evcil hayvanlar için güvenli olanları seçtiğinizden ve bunları doğru seyreltme ile uyguladığınızdan emin olmak için evcil hayvanınızda kullanmak istediğiniz uçucu yağlar hakkında iyi bir araştırma yapmalısınız.


Aralarından seçim yapabileceğiniz çok fazla yağ ve yöntemler başlamanız için benim kendi köpeğim için yaptığım araştırmaları sizlerle paylaşmak isterim.

1. Sedir Yağı Sedir yağı (sedir ağacı yağı olarak da bilinir) kötü kokuları kovmanın ve öldürmenin yanı sıra sedir ağacı köpekler üzerinde rahatlatıcı bir etkiye sahiptir ve sağlıklı bir cildi destekler. Bir su difüzöründe evcil hayvanlar için sakinleştirici etki olarak kullanılabilir.


2. Lavanta Yağı Köpekler için mükemmel bir başlangıç ​​yağıdır. Huzur ve uyum duygusu yaratır ve köpekler için sakinleştirici bir etki sunar. Köpeğinizin stresli bir durumda olduğu her an (seyahat veya veterinere gitmek gibi) ve hiperaktivitelerini bastırmak için onları eğitirken en saf lavanta yağını kullanmanız önerilir. 3. Limon Otu Yağı Hoş bir narenciye kokusuna sahiptir. Pire ve keneleri kovar ve köpeğinizin cildinin durumunu da iyileştirebilir. 4. Sardunya Yağı Başka bir böcek kovucu uçucu yağ olan sardunya, virüs, bakteri, mantar önleyici ve iyileştirici özellikleriyle mikroplardan arındırır.

5. Buhur Yağı Buhur, davranış iyileştirmeye ve antibakteriyel iyileşmeye kadar evcil hayvan bakımının birçok alanında kullanılan bir yağdır. Köpeğinize kullanmak için harika bir yağdır. 6. Nane Yağı Nane yağı, köpekler aşırı ısındığında harika bir rahatlatıcıdır. Uzun yürüyüşlerde kullanılabilir ve iç soğutma için içme suyuna (az miktarda) eklenebilir.


7. Mandalina, Ylang Ylang, Portakal ve Paçuli Yağı Karışımı (Huzur ve Sakinleştirici) Bu yağ karışımının rahatlatıcı özelliği hiperaktif köpekler için çok iyi bir yağ olduğu söylenir. Lavanta yağı gibi, köpeğinizin güvenini kazanmaya yardımcı olmak için her stres anında ve yeni ortamlarda kullanılabilir. Tasması, battaniyesi veya oyuncakları gibi köpeğinize yakın bir şeye yayıldığında veya uygulandığında kullanışlıdır. 8. Ladin, Buhur ve Gülağacı (Cesaret) Korku, davranış ve eğitime yardımcı olduğu bilinir. Ayrıca cilt kitlelerinin, kaşıntının, alerjilerin ve enfeksiyonların iyileşmesine de yardımcı olabilir. Bir difüzörde veya köpeğinizin tasmasina damlatarak deneyebilirsiniz.

** Not: Uçucu yağlar belirtildiği gibi kullanılmalıdır ve tümü evcil hayvanlar üzerinde topikal olarak kullanılamaz. Uçucu yağ güvenliğinin en önemli iki yönü saflık ve uygun seyreltmedir. Lütfen evcil hayvanınızla birlikte herhangi bir yeni uçucu yağ kullanmadan önce çokça araştırma yapın.bottom of page