top of page
Ara

Köpek İshali ve Tedavileri

İshal, stres dahil birçok nedenden kaynaklanabilir. Köpeklerde görülen diğer en büyük ishal nedeni ise, geçiş dönemi olmaksızın diyetteki ani değişiklikler. Bazen bir köpeğin ishali ve kusması çöplerin yutulmasından kaynaklanabiliyor. Bu durumlarda, özellikle köpeğinizde ishal, kusma veya kanlı ishal varsa, derhal bir veteriner hekimi aramanız tavsiye edilir.En başta aşağıdaki soruları kendimize sormalıyız. 💬 Köpeğim son zamanlarda stresli bir olay yaşadı mı? 💬 Köpeğimi alıştığından daha uzun bir süre mi yalnız bıraktım? 💬 Neden mamasını değiştirdim ki :( ? 💬 Köpeğim normal yemeğine uygun olmayan bir şey yedi mi? 💬 Köpeğim, kirli su birikintisinden su içmiş olabilir mi?

İshal kısa süreli olsa da ona bol miktarda taze ve temiz su sağladığınızdan emin olun. Köpeğiniz endişeli veya üzgün hissettiğinde kısa süreli ishal yaşayabilir.

İshal olan bir köpeği ne ile beslemeli? Köpeğiniz sık sık ishal yaşıyorsa, veterineriniz tarafından incelenmesi gereken diyet hassasiyetleri olabilir. Aynı zamanda önceden dondurulmuş çiğ tavuk göğüsü ya da lapa pirinç bir seçenek olabilir.


İshal olduğunda köpeğinize nasıl bakmalısınız? Mümkünse stresini olabildiğince önleyin ve en önemlisi de suyunu korumak için köpeğinize bol miktarda temiz su sağladığınızdan emin olun.


bottom of page