top of page
Ara

Doğal Yulaf Ezmeli Köpek Şampuanı

Küçük dostlarımızın bazen kötü kokabileceklerini hepimiz biliriz! Ve en kolay seçenek, en yakın pet kuaföre götürmek olsa da, bu tam olarak ekonomik olmayabiliyor. Kuaförlerde temel bir banyo size yaklaşık 150-200 TL' ye mal olacak... Maliyet kısmı bir yana tüylü aile dostunuz için kullanılan ürünlerde ne tür kimyasalların ve bileşenlerin olduğunu merak etmelisiniz. Bir dahaki sefere alışveriş yaparken köpeğiniz için bir şişe şampuanın içeriğini inceleyin derim.

Yapay renkler? Kokular? Eyvah!! Ve bu, kimyasal buzdağının sadece görünen kısmıdır.

Yapabiliyorsanız, köpeğinizi evde yıkamanızı öneririm. Evet, muhtemelen her yer batacak, ancak size ciddi bir nakit kazandıracak ve köpeğinizin güzelce ve güvenle yıkanabilmesini sağlamış olacaksınız (Özellikle bu en iyi ev yapımı köpek şampuanı tarifini kullanırsanız).


Mağazadan satın alınan şampuanları kullanmak yerine, bu ev yapımı köpek şampuanını kullanmanızı tavsiye ederim. Malzemelerin tamamı doğaldır, bu nedenle köpeğinizin zararlı hiçbir şeye maruz kalmadığını bilirsiniz. Köpeğiniz yağlanacak, güzel kokacak ve muhtemelen yulaf ezmesi nedeniyle daha az kaşınacaktır. Bu tarifi yaklaşık 5 dakika içinde uygulayabilirsiniz. Ayrıca en iyi ev yapımı köpek şampuanı tarifi olduğunu düşünüyorum çünkü sadece 4 bileşen içeriyor (biri su). Bu 4 malzemenin tamamı mutfağınızda zaten sahip olabileceğiniz şeylerdir ve yoksa, marketlerde oldukça uygundurlar.İHTİYACIN OLANLAR:


- Yarım su bardağı yulaf ezmesi

- 50 gr kabartma tozu

- 8 yemek kaşığı bal

- 400 ml su


AYRICA BUNLARA DA İHTİYACIN OLACAK:


- Ölçüm bardakları

- Karıştırma kabı

- Karıştırma kaşığı

- Kavanoz

- Mutfak robotu


HAZIRLANIŞI:


Yulaf ezmesini bir mutfak robotuna koyun ve un kıvamına gelene kadar yüksek ayarda çalıştırın. Büyük bir karıştırma kabında, toz yulaf, su, kabartma tozu ve balı da ekleyip iyice karıştırın.


Elde ettiğiniz karışımı bir kavanoza dökün. Kullanılacağı zaman öncesinde iyice çalkalayın ve içerisinden bir miktar karışımı alıp ıslak köpeğinizin tüylerine iyice yedirin ve 6-7 dakika bekleyin. Son olarak iyice durulamanız yeterli olacaktır.


bottom of page